Filiz Akın Neden Öldü?

Yazar: Hulusi Yağcı Tarih: 16 Şubat 2020 Kategori: Bir Portre / Nostalji Haberler
Filiz Akın Neden Öldü?
Paylaş:

Türk sinemasının altın kızı Filiz Akın yıllar önce öldü sanıldı. Öyle ki adına saygı duruşları yapıldı. Arkadaşları ve hayranları Filiz Akın için gözyaşları döktüler. Ancak bu kötü rüya çok uzun sürmedi ve gerçek birkaç sün sonra ortaya çıktı. Altın Kız Filiz Akın, iyi olduğunu, ölmediğini açıkladı. Peki neydi yaşananlar?

İsim benzerliği Filiz Akın’ı öldürdü

Filiz Akın, yakın arkadaşı rahmetli Necdet Tosun ile birlikte Londra’ya gitti. Akın’da alerji hastalığı nüksettiği için hem bazı testler vermek hem de tedavi olmak için Londra’ya gider. Ancak şansa bakın ki Filiz Akın’ın tedavi gördüğü hastanede yine aynı ismi taşıyan Filiz Akın isminde bir başka hastanın vefat etmesiyle yanlış anlaşmalar zinciri başlamış olur. Türk sinemasının altın kızının öldüğü kulaktan kulağa yayılır. Kara haber tez duyulurmuş ya… Haber Türkiye’ye ulaşır. Türk sinema camiası şok içindedir. Türkiye, güzel oyuncunun vefat haberiyle yasa boğulmuştur. Haberi alan Filiz Akın’ın annesi düşer bayılır. Teyzesi üzüntüden felç geçirir. Gazete manşetleri büyük sütunlarla Filiz Akın’ın öldüğünü yazmaktadır.

filiz-akin-vefat

Saygı Duruşu Yapıldı

Filiz Akın’ın öldüğü haberlerinin çıktığı dönemlerde Adana’da Altın Koza Film Festivali yapılmaktadır ve Yeşilçam’ın tüm yıldızları Anada’dır. Filiz Akın’ın yakın arkadaşı Pervin Par, sahneye çıkar ve Türk Sineması çok büyük bir yıldızını kaybettiğini belirtip herkesi saygı duruşuna çağırır. Yaşanan olaylardan daha sonra haberi olan ve öldüğü haberini alan Filiz Akın, ölmediğini, isim benzerliğinden kaynaklanan bir hata olduğunu ve alerjik testleri sonucu önemli bir sorunu olmadığını açıklar. Tedavisi biten Filiz Akın, Necdet Tosun ile birlikte Türkiye’ye geri döner.

Kullanılan Kaynaklar: Ses Dergisi

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Bunları Biliyor Muydunuz?
imar haberleri

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.