Yeşilçam’ın Erotik Kraliçesi: Zerrin Egeliler

Yazar: Hulusi Yağcı Tarih: 18 Şubat 2020 Kategori: Yeşilçam Erotik
Yeşilçam’ın Erotik Kraliçesi: Zerrin Egeliler
Paylaş:

Yeşilçam’ın Erotik Kraliçesi: Zerrin Egeliler

1970’li yılların seks kraliçesi, tüm yapımcıların peşinden koştuğu, dalgalı saçları, etine dolgun vücudu, etli dudakları, düzgün fiziğiyle Türk erkeklerini hop oturtup hop kaldıran bir kadın. Asıl adı Hatice Özügül’dür. Ancak kimse onu Hatice olarak bilmez. O Türk seks kraliçesi Zerrin Egeliler’den başkası değildir.

1 Yılda 37 Filmde Oynayarak Rekora İmza Attı

Sinemaya 1972 yapımı olan Murat Soydan ve Gönül Hancı’nın başrol oynadıkları Gönül Oyunu isimli filme başladı. Ufak bir roldü ve kimse bu kadını tanımadı. 1970’li yıllara geldiğimizde artık Türk sinemasında tür değişikliğinin vakti geldiği düşünülmüştü. Çünkü Türk seyircisi eskisi kadar filmlere rağbet etmiyor, beş aşağı beş yukarı aynı konudan ibaret olan filmleri izlemekten usanmıştı. İşte bu dönemde erotik filmler yapımcıların imdadına yetişti. Zerrin Egeliler, erotik film furyasının en aranan kadın oyuncusu oldu. Öyle ki 1 yıl içinde 37 filmde oynayarak bir rekora imza atmıştır. İlk erotik filmini de 1975 yılında ‘’Kadınlar’’ filmiyle çekti. Egeliler’in her filmi izleyiciyi sinema salonlarına çekiyor ve salonlar hınca hınç doluyordu.

Her Tipe Bürünen Bir Kadın

Erotik komedi şeklinde çekilen filmlerde Zerrin Egeliler bazen yuva yıkan kadın, bazen evin sahibini yoldan çıkartan hizmetçi, bazen kader kurbanı, bazen saf köylü kızı, bazen evladını kurtarmak için kendini feda eden anne, bazen komşu kızı  rollerinde karşımıza çıkar. Ancak hangi rolde karşımıza çıkarsa çıksın vücudunu Türk seyircisine sergilemekten kaçınmadı. Cesur sevişme sahneleriyle erotik yıldız kimliğini pekiştirdi. Türk seyircisi Egeliler’in vücudunu çok beğense de Egeliler kendi vücudunu beğenmediği yıllar sonra bir röportajında belirtmişti. Egeliler’’Hiç porno yapmadım. Aslında kendi vücudumu da sevmiyorum.  Seksten çok iğrendim. Her erkekle öpüşülür mü? Çıplaklıktan nefret ettim’’ açıklamasında bulunmuştu.

Gazinolarda Şarkıcılık Dönemi

O dönemlerde sanatçıların sahneye çıkma modası vardı. Filiz Akın, Fatma Girik, İzzet Günay, Göksel Arsoy gibi yıldızlar marifetlerini bu kez gazino sahnelerinde sergilediler. O dönemde Mine Mutlu, Feri Cansel, Dilber Ay gibi erotik film yıldızları da gazinolarda sahne almaya başladı. Egeliler’de sahne tozu yutmuş biridir. Gazino hayatı Egeliler’in hayatını tamamen değiştirecek ve çalıştığı gazinonun sahibi ‘’Gazinocular Kralı’’ olarak bilinen Fahri Balcı ile dünya evine girecek ve erotik filmlerde yer almayacaktı. Zerrin Egeliler’in son filmi 1981 yılında çekilen bir arabesk filmi olan ‘’Kimbilir’’ filmi olmuştur. Kibariye ve Fikret Hakan’la rol alan oyuncu bu filmden sonra Yeşilçam hayatına son verir. Eşiyle birlikte Bursa’ya yerleşir.

Uzun boylu, iri kıyım , güzel vücut hatlarına sahip Egeliler, Türk erkeklerinin hayal ettiği bir kadın tipi olmuştur. Öyle ki bekar erkeklerin odalarında, asker dolaplarında en çok Zerrin Egeliler afişleri yer aldı. Türk seyircisinin Egeliler’le tanışması 45 yıla yakın olmasına rağmen hala Türk erotik film yıldızı denildiği zaman ilk akla gelen isim olmaya devam ediyor.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Bunları Biliyor Muydunuz?

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.