Yeşilçam’ın Erotik Kraliçesi: Zerrin Egeliler

Yazar: Hulusi Yağcı Tarih: 18 Şubat 2020 Kategori: Yeşilçam Erotik
Yeşilçam’ın Erotik Kraliçesi: Zerrin Egeliler
Paylaş:

Yeşilçam’ın Erotik Kraliçesi: Zerrin Egeliler

1970’li yılların erotik kraliçesi Zerrin Egeliler. Asıl adı Hatice Özügül’dür. Ancak kimse onu Hatice olarak bilmez.

Tüm yapımcıların peşinden koştuğu bir aktrist. Çünkü fiziksel özellikleriyle, dalgalı saçları, balıketi vücudu ve dudaklarıyla bir dönem erkeklerin rüyalarını süslemişti.

Zerrin Egeliler: 1 Yılda 37 Filmde Oynayarak Rekora İmza Attı

Sinemaya 1972 yapımı olan, “Gönül Oyunu” isimli filme başladı. Murat Soydan ve Gönül Hancı’nın başrol oynadıkları filmde, ufak bir rolü vardı. Fakat kimse bu kadını tanımıyordu. 1970’li yıllara geldiğimizde, artık Türk sinemasında bir tür değişikliğinin vakti gelmişti. Çünkü Türk seyircisi eskisi kadar filmlere rağbet etmiyor, beş aşağı beş yukarı aynı konudan ibaret olan filmleri izlemekten usanmıştı. İşte bu dönemde erotik filmler yapımcıların imdadına yetişti. Zerrin Egeliler, erotik film furyasının en aranan kadın oyuncusu oldu. Öyle ki 1 yıl içinde 37 filmde oynayarak bir rekora imza atmıştır.

İlk erotik filmini de 1975 yılında ‘’Kadınlar’’ filmiyle çekti. Egeliler’in her filmi izleyiciyi sinema salonlarına çekiyor ve salonlar hınca hınç doluyordu.

Her Tipe Bürünen Bir Kadın

Erotik komedi şeklinde çekilen filmlerde Zerrin Egeliler bazen yuva yıkan kadın, bazen evin sahibini yoldan çıkartan hizmetçi, bazen kader kurbanı, bazen saf köylü kızı, bazen evladını kurtarmak için kendini feda eden anne, bazen komşu kızı  rollerinde karşımıza çıkar. Ancak hangi rolde karşımıza çıkarsa çıksın vücudunu Türk seyircisine sergilemekten kaçınmadı. Cesur sevişme sahneleriyle erotik yıldız kimliğini pekiştirdi. Türk seyircisi Egeliler’in vücudunu her ne kadar çok beğenmiş olsa da, Egeliler kendi vücudunu beğenmediğini yıllar sonra bir röportajında açıklayacaktı.

Egeliler; ’’Aslında kendi vücudumu da sevmiyorum.  Seksten çok iğrendim. Her erkekle öpüşülür mü? Çıplaklıktan nefret ettim’’ açıklamasında bulundu.

Gazinolarda Şarkıcılık Dönemi

O dönemlerde sanatçıların sahneye çıkma modası vardı. Filiz Akın, Fatma Girik, İzzet Günay, Göksel Arsoy gibi yıldızlar marifetlerini bu kez gazino sahnelerinde sergilediler. O dönemde Mine Mutlu, Feri Cansel, Dilber Ay gibi erotik film yıldızları da gazinolarda sahne almaya başladı. Egeliler’de sahne tozu yutmuş biridir. Gazino hayatı Egeliler’in hayatını tamamen değiştirecek ve çalıştığı gazinonun sahibi ‘’Gazinocular Kralı’’ olarak bilinen Fahri Balcı ile dünya evine girecek ve erotik filmlerde yer almayacaktı. Sonrasında Zerrin Egeliler’in son filmi 1981 yılında çekilen bir arabesk filmi olmuştur. Tam adı ‘’Kim Bilir’’ olan filmde, Kibariye ve Fikret Hakan’la rol almıştır. Bu filmden sonra Yeşilçam hayatına son verir ve eşiyle birlikte Bursa’ya yerleşir.

Zerrin Egeliler; uzun boylu, balık etli ve güzel vücut hatlarına sahipti. Bu nedenle, Türk erkeklerinin hayal ettiği bir kadın tipiydi. Öyle ki bekar erkeklerin odalarında, asker dolaplarında en çok Zerrin Egeliler afişleri yer aldı. Türk seyircisinin Egeliler’le tanışması 45 yıla yakın olmasına rağmen hala Türk erotik film yıldızı denildiği zaman ilk akla gelen isim olmaya devam ediyor.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Bunları Biliyor Muydunuz?
imar haberleri

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.