BluTv Yeşilçam Dizisi Yayımladı

Yazar: Hulusi Yağcı Tarih: 29 Mayıs 2021 Kategori: Güncel Yeşilçam Haberleri
BluTv Yeşilçam Dizisi Yayımladı
Paylaş:

Bir Yeşilçam Dizisi

Yeşilçam’ı küllerinden doğduracak bir projeyle geliyor BluTv. 10 bölümden oluşan dizi, her perşembe yeni bölümleriyle izleyicisinin karşısına çıkacak. Yönetmenliğini Çağan Irmak’ın üstlendiği dizinin başrolünde Çağatay Ulusoy yer alıyor. Başrol oyuncusu, Çağatay Ulusoy, yapımcı Semih Ateş’i canlandırıyor. Dizide, Güngör Bayrak, Nilüfer Açıkalın, Altan Erkekli, Yetkin Dikinciler, Özgür Çevik, Ayta Sözeri ve Bora Akkaş gibi isimler de yer alıyor. Dizi Kocaeli’deki Sekapark’ta 55 bin metrekarelik kapalı, 300 bin metrekarelik açık alanda çekiliyor.

1960-70 yıllarında Yeşilçam‘da geçen olayların anlatıldığı yapımını Eastern Sunrise’ın, yapımcılığını Sibel Tuna’nın üstlendiği, görüntü yönetmenliğini ise Gökhan Tiryaki’nin üstlendiği dizinin senaryo yazarları: Levent Cantek ve Volkan Sümbül. Dizide Ayhan Işık ve Yılmaz Güney de bir kaç sahnede görülüyor.

İskender Paydaş’ın dediği gibi “Günümüzden geriye bakarak neler yapabiliriz?” diye düşünmüşlerdi. O Yeşilçam buradan bakan birilerinin gördüğü, iki dönemin temas ettiği fantastik bir anın Yeşilçam’ıydı. Oysa Çağan Irmak buradan bakmıyor, onu nasılsa öyle, orada bozulmadan durduğu haliyle göstermeye kalkıyor. Dizinin gerçeğe olan tüm referansları bu yeniden kurma çabasının temellerini sağlam tutmak için. Kurgu, karakterler ve olaylar bile gerçek referanslara sahipler ya da fazlasıyla bir şeyleri çağrıştırıyorlar.”

Dizideki hapisten çıkmış solcu senarist Turgut karakteri, Yeşilçam’ın ünlü isimlerinden, büyük romancı Vedat Türkali. Asıl adı Abdülkadir Pirhasan olan Türkali cezaevinden çıktıktan sonra yazdığı senaryoların sansürden geçmesi için adını değiştiriyor. Türkali’nin yazdığı Ertem Göreç’in yönettiği Otobüs Yolcuları’nda Belgin Doruk oynayacakken onun yerine henüz on altı yaşındaki Türkan Şoray’ın geçmesi de dizideki hikâyeye benzeyen bir durum.

Dizideki Oyuncular

Semih ATEŞ

Mottosu: “Bir film yaparım hastalar iyileşir, mevsim değişir.”

semih-ates

YEŞİLÇAM Dizisi – Çağatay Ulusoy

Tülin SAYGI

Mottosu: “Ben oyuncu olacağım, süs bebeği değil.”

Tulin-Saygi

YEŞİLÇAM Dizisi – Afra Saraçoğlu

Afra Saraçoğlu’nun karakteri Tülin Saygı isimli genç bir yeteneği canlandırıyor. O dönemin en gözde genç yeteneğinin Türkan Şoray olması; karakterin Türkân Sultan’dan izler taşıdığının bir göstergesi olarak düşünülebilir.

Mine CANSU

Mottosu: “Ben yalancıyım, olmadığım insanları oynaya oynaya yaşıyorum.”

Mine-Cansu

YEŞİLÇAM Dizisi – Selin Şekerci

Selin Şekerci ise yapımcı Semih Ateş’in eski eşi, Mine Cansu’yu canlandıracak.

Reha ESMER

Mottosu: “Amerika’yla Ruslar dünyayı yönetiyor, ben işime bakıyorum.”

Reha-Esmer

YEŞİLÇAM Dizisi – Yetkin Dikinciler

Yetkin Dikinciler‘in hayat verdiği karakter ise Reha Esmer isimli güçlü, zengin bir prodüktör.

İzzet ORKAN

Mottosu: “Amerika’da yeni bir film izledim. Başrolde kim var dersiniz? Kuşlar.”

izzet-orkan

YEŞİLÇAM Dizisi – Özgür Çevik

Özgür Çevik Amerika’dan gelen genç bürokrat ve geleceğin Başbakanı Demokrat Partili, İzzet Orkan’ı canlandırıyor.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Bunları Biliyor Muydunuz?
imar haberleri

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.